Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Bez znieczulenia

Bez znieczulenia

, 1978, 130 min

Wątek trójkąta małżeńskiego pozwala na odsłonięcie głębszego wymiaru stosunków między ludźmi. Bohaterowie filmu próbują - każdy na swój sposób - bronić elementarnych wartości moralnych : szczerości, uczciwości, wolności, prawa do samostanowienia koniecznych imperatywów życiowych. Dotyczy to przede wszystkim postaci wiodącej - wziętego reportera, który w życiu prywatnym i zawodowym niemal z dnia na dzień traci poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Stawiając pytania o możliwość takiego bezpieczeństwa, o jego gwarancje i cenę, film mówi o ważkich zagadnieniach życia społecznego, konfrontuje różne sposoby myślenia i działania naszych współczesnych.
scenariusz:: Agnieszka Holland, Andrzej Wajda
zdjęcia:: Edward Kłosiński
scenografia:: Allan Starski
obsada:: Zbigniew Zapasiewicz(Jerzy Michałowski), Ewa Dałkowska(zona Jerzego), Andrzej Seweryn(Jacek Rościszewski), Emilia Krakowska(Krystyna, dentystka), Krystyna Janda(Agata), Roman Wilhelmi(Broński), Kazimierz Kaczor(naczelny)
kierownik produkcji:: Barbara Pec-Ślesicka
produkcja:: PRF "Zespoły Filmowe" - Zespół "X"

Legenda
Sekcje Pozakonkursowe
Dofinansowano ze środków
Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego