Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Adrienn Pal

Adrienn Pal

Piroska to otyła i samotna pielęgniarka, która nie może oprzeć się ciastkom z kremem. Pracuje na oddziale dla nieuleczalnie chorych, a jej życie otacza śmierć. Pewnego dnia postanawia odnaleźć dawno utraconą przyjaciółkę z dzieciństwa. Podczas poszukiwań podejmuje pełną paradoksów podróż wgłąb własnych wspomnień i wspomnień tych, których spotyka po drodze.
Bebok

Bebok

Historia dziadka i jego wnuczki, którzy w towarzystwie sąsiada Mariana i pod czujnym okiem nieuchwytnego lecz wciąż obecnego „Beboka” spędzają wspólne lato. Opowieść o śmierci świadomie doświadczanej i nieświadomie obserwowanej.
Bez śniegu

Bez śniegu

Mężczyzna dzwoni na policję informując, że właśnie zastrzelił w swoim ogrodzie dwóch chłopców. Jeden z nich umiera na miejscu. Drugi wciąż żyje ale jest poważnie ranny. Bez Śniegu to historia, opowiadająca o okolicznościach, które doprowadziły do tych dramatycznych wydarzeń.
Bokser

Bokser

Historia boksera, który najważniejszą walkę życia stacza nie na ringu ale w szpitalnej sali. Obserwujemy rozwój jego kariery od mistrzostwa świata w kickboxingu, aż do walki o tytuł w boksie zawodowym. Sukcesy w sporcie przeplatają się z porażkami w życiu prywatnym. Dowiaduje się, że jego córka cierpi na poważną chorobę nerek. Konieczny jest przeszczep. Musi podjąć decyzję, od której zależeć będzie życie córki i jego samego. Rozpoczyna najtrudniejszą walkę o miłość dziecka ...
Chcę wstąpić do policji

Chcę wstąpić do policji

Historia młodej dziewczyny, która postanawia zostać policjantką wbrew wszystkiemu i wszystkim tym, którzy próbują jej ten pomysł wybić z głowy. Opowieść o walce o własne marzenia, odwadze, sile i miłości.
Czarny Czwartek Janek Wiśniewski padł

Czarny Czwartek Janek Wiśniewski padł

Filmowa rekonstrukcja tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w czwartek 17 grudnia 1970 roku w Gdyni. Obraz przedstawia prawdziwe losy zwykłej gdyńskiej rodziny stoczniowca Brunona Drywy, który jadąc do pracy zostaje zastrzelony przez milicjantów. W filmie przedstawiono uliczne manifestacje robotników oraz pochód, na którego czele niesione było na drzwiach ciało zabitego Zbyszka Godlewskiego, a także ukazano brutalną pacyfikację manifestantów dokonaną przez wojsko i milicję, w wyniku...
Czekam

Czekam

Krótka historia chłopaka, który czeka na telefon od dziewczyny. W międzyczasie dzieją się niezwykłe rzeczy, a wszystko prowadzi do ciekawego zakończenia.
Dofinansowano ze środków
Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego