Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ

Laureaci

Wielka Nagroda "Złote Lwy"
dla najlepszego filmu "Rewers", reżyseria Borys Lankosz (producent: Jerzy Kapuściński)

Nagroda "Srebrne Lwy"
dla filmu "Wojna polsko-ruska", reżyseria Xawery Żuławski (producent: Jacek Samojłowicz)

Nagroda Specjalna Jury
"Las", reżyseria Piotr Dumała

Nagroda "Bursztynowe Lwy" za najlepszy wynik frekwencyjny
"Kochaj i tańcz", reżyseria Bruce Parramore

Nagrody indywidualne
reżyseria:
Wojciech Smarzowski - "Dom zły"
scenariusz: Łukasz Kośmicki, Wojciech Smarzowski - "Dom zły"
debiut reżyserski: Katarzyna Rosłaniec - "Galerianki"
główna rola kobieca: Agata Buzek - "Rewers"
główna rola męska: Borys Szyc - "Wojna polsko-ruska"
drugoplanowa rola kobieca: Dorota Kolak - "Jestem twój"
drugoplanowa rola męska: Marcin Dorociński - "Rewers"
debiut aktorski: Filip Garbacz - "Świnki"
zdjęcia: Marcin Koszałki - "Rewers"
scenografia: Elwira Pluta - "Magiczne drzewo", "Wszystko, co kocham"
kostiumy: Anna Englert - "Wojna polsko-ruska", "Handlarz cudów"
muzyka: Włodek Pawlik - "Rewers"
dźwięk: Mateusz Adamczyk - "Wojna polsko-ruska"
montaż: Paweł Laskowski - "Dom zły"
charakteryzacja: Mirosława Wojtczak, Ludmiła Krawczyk, Waldemar Pokromski - "Rewers"

Konkurs Kina Niezależnego

Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego
"8 w poziomie", reżyseria Grzegorz Lipiec
dla Piotra Materny oraz Krzysztofa Gawałkiewicza za "niespotykany do tej pory w kinie niezależnym sposób realizacji zdjęć"
-dla Tomasza Burka za "świetną kreację aktorską"

Nagroda Specjalna Jury
Dominik Matwiejczyk - za scenariusz filmu "Czarny"
Jan Kwieciński - "Incydent"

Wyróżnienia Honorowe
Mateusz Damięcki - za rolę w filmie "Czarny"
Marcin Kabaj - za rolę w filmach "Stiudent II" i "Konsumenci"
Robert Jarociński, Modest Ruciński i Wojciech Stolarz - "Tajemnica Alberta"

Konkurs Młodego Kina

Grand Prix Konkursu Młodego Kina
Jakub Czekaj - "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać"

Nagroda Specjalna Jury
Katarzyna Klimkiewicz - "Hanoi - Warszawa"

Wyróżnienia
Barbary Białowąs - "Moja nowa droga"
Ewa Banaszkiewicz - "Przyjdź do mnie"

Wyróżnienia Honorowe
Thu Ha Mai - za rolę w filmie "Hanoi - Warszawa"
Olga Serebriakowa - za rolę w filmie "Przyjdź do mnie"
Piotr Skiba - za rolę w filmie "Echo"

Nagrody pozaregulaminowe


Złoty Klakier, Nagroda Radia Gdańsk
„Wszystko co kocham”, reżyseria: Jacek Borcuch

Nagroda Publiczności Multikino
"Rewers", reżyseria: Borys Lankosz

Nagroda organizatorów festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą
"Rewers", reżyseria: Borys Lankosz

Złoty Kangur, Nagroda australijskiego dystrybutora
„Wszystko co kocham”, reżyseria: Jacek Borcuch
Borys Szyc - za rolę w filmie „Wojna polsko-ruska”

Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
"Rewers", reżyseria: Borys Lankosz

Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
"Rewers", reżyseria: Borys Lankosz

Nagroda Dziennikarzy:
"Rewers", reżyseria: Borys Lankosz

Platynowe Lwy
Kazimierz Kutz oraz Jerzy Hoffman
Dofinansowano ze środków
Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego