Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ

Jerzy Rogiewicz gra muzykę do filmu HALKA

17 września | 18:00 - 19:30 | Teatr Muzyczny - Scena Kameralna
Projekcji filmu niemego „Halka” towarzyszyć będzie muzyka na żywo autorstwa i w wykonaniu Jerzego Rogiewicza. Wraz z nim zagrają muzycy: Piotr Domagalski, Karolina Rec, Maurycy Idzikowski, Tomasz Duda i Tomasz Dworakowski. Projekcja i koncert są częścią sekcji Skarby Kina Przedwojennego, organizowanej wspólnie z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.
Rebel Babel Commanders, Orkiestry Dęte, Mood Sellers, Brass Federacja, Taraban

Rebel Babel Commanders, Orkiestry Dęte, Mood Sellers, Brass Federacja, Taraban

20 września | 17:00 - 18:00 | Śródmieście Gdyni – różne lokalizacje
Pół wieku po śmierci polskiego kompozytora muzyki filmowej, twórcy znanych na całym świecie standardów jazzowych, jego utwory zabrzmią w przestrzeni miasta nierozerwalnie związanego z polskim kinem. W kilku punktach śródmieścia Gdyni równocześnie wykonają je orkiestry zaproszone do udziału w tym wyjątkowym muzycznym przedsięwzięciu. Symultaniczny akustyczny koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.
Rebel Babel Film Orchestra & GSF On Stairs feat. Kumorek, Dereszowska

Rebel Babel Film Orchestra & GSF On Stairs feat. Kumorek, Dereszowska

20 września | 18:00 - 19:00 | Plac Grunwaldzki
Na Czerwonych Schodach Gdyńskiego Centrum Filmowego zaśpiewają aktorki: Magda Kumorek i Anna Dereszowska. Towarzyszyć będzie im Rebel Babel Ensemble, międzynarodowa orkiestra orkiestr, w której spotykają się muzycy, raperzy i kompozytorzy. W ciągu trzech lat działalności w jej szeregach zagrało łącznie ponad 10.000 muzyków z 15 krajów. Koncert jest finałem letniej serii „Rebel Babel & GSF on Stairs”, wspólnej inicjatywy dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Jerzego Radosa, oraz ...
Komeda Big Bang

Komeda Big Bang

20 września | 20:00 - 21:00 | Plac Grunwaldzki
Jest to wspólny występ połączonych orkiestr – wszystkich zespołów, które wcześniej tego dnia pojawią się na gdyńskich ulicach. Pod kierunkiem Łukasza L.U.C. Rostkowskiego wykonają wybrane utwory Krzysztofa Komedy w akustycznej odsłonie. Koncert odbędzie się w nowo odrestaurowanej Muszli na Placu Grunwaldzkim, pomiędzy Teatrem Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym.