Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
FILMOTEKA SZKOLNA

FILMOTEKA SZKOLNA

Po raz kolejny Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni towarzyszą zajęcia edukacyjne w ramach Filmoteki Szkolnej. W programie filmowe zajęcia praktyczne, debaty wokół wybranych filmów z Konkursu Głównego oraz Konkursu Inne Spojrzenie 42. FPFF, a także wykłady prowadzone przez cenionych filmowców i krytyków.

Studio Filmoteki Szkolnej

Zajęcia filmowo-reporterskie dla młodzieży, podczas których uczniowie poznają tajniki pracy dziennikarskiej: dowiedzą się, jak zbudowany jest news, czym jest stand-up, do czego służy prompter i jak przeprowadzić wywiad przed kamerą. Zdobytą wiedzę, wypróbują w praktyce - pod kierunkiem profesjonalnych dziennikarzy, operatorów i montażystów zrealizują reportaże z Festiwalu. Wypatrujcie młodych reporterów w Gdyńskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym i na placu Grunwaldzkim. Stworzone przez uczniów materiały obejrzycie na stronie www.FilmotekaSzkolna.pl i w kanałach społecznościowych Festiwalu.

Debaty filmowe „Skrytykuj!”

Uczniowie podzielą się swoimi opiniami podczas debat, które po wybranych seansach poprowadzą cenieni krytycy i dziennikarze filmowi. W planie dyskusje o konkursowych produkcjach, takich jak: „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc, „Wyklęty” Konrada Łęckiego, „Czuwaj” Roberta Glińskiego i „Tarapaty” Marty Karwowskiej. Zapraszamy do Galerii/Księgarni w GCF, gdzie codziennie przed południem będzie można przysłuchiwać się żarliwym dyskusjom o polskim kinie! Debaty są częścią akcji „Skrytykuj!” promującej świadomą dyskusję o kinie wśród nastolatków.

Wykłady

Zajęcia dla uczniów nawiązujące do programu Festiwalu poprowadzą specjaliści: filmoznawcy, krytycy i filmowcy. Wśród tematów wykładów znajdą się zagadnienia poświęcone m.in. 70-leciu polskiej animacji, analizie plakatu filmowego, czy odkrywaniu znaczeń kostiumów filmowych. Poprzez udział w spotkaniach młodzież będzie mogła przygotować się do drugiej edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, która startuje w listopadzie. Brzmi interesująco? W takim razie odwiedźcie nas w Galerii/Księgarni w GCF!

Filmoteka Szkolna to program edukacyjny prowadzony przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jego otwarta formuła umożliwia prowadzenie zajęć w systemie lekcyjnym i pozalekcyjnym. Podstawę programu stanowią polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane udostępnione szkołom nieodpłatnie poprzez stronę www.FilmotekaSzkolna.pl. Pod tym adresem znaleźć też można bazę materiałów uzupełniających: scenariuszy lekcji, analiz filmoznawczych, artykułów kontekstowych, recenzji filmów, multimedialnych wykładów. Pedagodzy, którzy chcą rozwijać kompetencje w obszarze edukacji filmowej, biorą udział w zajęciach prowadzonych w całej Polsce przez nauczycieli – Liderów Filmoteki Szkolnej oraz Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej.

Filmoteka Szkolna rekomendowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i realizowana w ramach programu edukacji artystycznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej: www.FilmotekaSzkolna.pl

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji

Miejsce: Galeria/Księgarnia – Gdyńskie Centrum Filmowe

Termin: 18-22 września 2017 roku

Koordynacja: Agata Sotomska, tel. 695 363 351, filmotekaszkolna@fn.org.pl

Organizator: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Partnerzy: Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, Strefa Mediów


logopoziome.jpg