Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
1410

1410

Jest rok 1410. Zbliża się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy. Napięcie między Królestwem Polskim a zakonem krzyżackim sięga zenitu. Rycerz i jego giermek odpowiadają na apel króla Władysława Jagiełły i przemierzają ziemie polskie, żeby stawić się na polach Grunwaldu. Humor przeplata się z historią, komentarzem społecznym i opowieścią o… Don Kichocie i Sancho Pansie.
Atlas

Atlas

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego przyjęty zostaje tajemniczy pacjent. Nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem „Atlas” nie wiadomo o nim nic. To intryguje społeczność ośrodka. Wśród pacjentów i personelu powstają coraz to nowe teorie i potwierdzone ponad wszelką wątpliwość plotki, a wraz z nimi konflikt, kim jest i co z nim zrobić. Cała sytuacja zmierza nieuchronnie do wybuchu, a „Atlas” ani drgnie. Przynajmniej do czasu…
Bliscy

Bliscy

Samotna matka dwóch córek z powodu choroby jednej z nich musi spotkać się z byłym mężem. Rodzinna tragedia porusza wszystkich członków rodziny, którzy czują potrzebę ponownego zjednoczenia się.
Chłopcy z motylkami

Chłopcy z motylkami

Piętnastoletni Filip zostaje pobity na kładce obok osiedla. W odwecie ojciec kupuje na środku blokowiska billboard z informacją o nagrodzie za pomoc w znalezieniu bandziorów. To prosta historia o dojrzewaniu, zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z reportażu Chłopcy z motylkami Jacka Hugo-Badera.
Córka

Córka

Piotr wraca do domu w dniu szesnastych urodzin swojej córki Kamili. Znajduje dziewczynę nieprzytomną w kałuży krwi. Diagnoza lekarzy jest dla mężczyzny szokiem. Od tego momentu ich życie już nie będzie takie samo. Ojciec otacza córkę opieką we wrogim świecie.
Dla Ciebie

Dla Ciebie

Marta ukończyła właśnie prestiżowe studia wokalne w Anglii. Przyjeżdża do domu po trzech latach nieobecności. Rodzina i znajomi witają ją imprezą niespodzianką, chcąc uczcić jej powrót i sukces. Na przyjęciu dziewczyna spotyka starą miłość, którą porzuciła kiedyś na rzecz realizowania własnych muzycznych ambicji. Tylko ona wie, że edukacja za granicą zakończyła się porażką. Marta unika konfrontacji z oczekiwaniami bliskich i poszukuje bezpieczeństwa w dawnym uczuciu.
Drżenia

Drżenia

Wyobraź sobie, że jesteś w lesie, jest ciemno, cicho, zupełnie nie pamiętasz, dlaczego tam się znalazłeś. Bardzo chcesz stamtąd wyjść, ale nagle słyszysz obok siebie wycie. Coś biegnie w twoją stronę i czegoś szuka, a ty siedzisz w miejscu. Nie ruszasz się, bo nie chcesz, żeby cię zauważyło. Nagle obok w mroku pojawia się wilk, a za nim drugi i trzeci, otaczają cię. Co robisz?
Dziku

Dziku

Dziewiętnastoletni Krzysztof jest stałym bywalcem siłowni i osiedlowym zawadiaką. Dostaje pracę w firmie ochroniarskiej, skąd trafia na Festiwal Muzyki Operowej. Kiedy bohater pierwszy raz w życiu słyszy arię, jego dystans wobec świata muzyki klasycznej zmniejsza się. Poruszony nieznaną dotychczas sztuką, postanawia rozpocząć lekcje śpiewu. Opera zmienia nie tylko jego upodobania, ale także styl życia.