Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Dziewczyna szuka miłości

Dziewczyna szuka miłości

Film wyróżniają unikatowe zdjęcia lotnicze. Jerzy Zamiejski jest ślusarzem i lotnikiem amatorem. Ma wspaniałe pomysły na zrewolucjonizowanie lotnictwa, jednak brak mu środków na ich realizację. Poznaje Tomasza Kotlicę – Polaka, który dorobił się fortuny w Brazylii. Zakochuje się z wzajemnością w jego córce, Janinie, jednak opuszcza ją przez Witolda. Witold zazdrości Jerzemu nie tylko względów u kobiety, lecz także talentu technicznego.
Dziś mamy bal

Dziś mamy bal

Krótkometrażowa impresja, zaliczana do nurtu przedwojennych filmów awangardowych. Tematem filmu jest doroczny Bal Młodej Architektury. Jak zapowiadały go wówczas ogłoszenia prasowe: miało zagrać na nim aż sześć orkiestr, całość miała odbywać się w dwudziestu trzech dekorowanych salach budynku Wydziału Architektury przy ulicy Koszykowej 55 w Warszawie, a wszystko miała śledzić kamera.
Halka

Halka

Inspirowana operą Moniuszki historia tragicznej miłości. Piękna góralka Halka zakochuje się w szlachcicu Januszu, odtrącając adorującego ją Jontka. Wkrótce jednak przekonuje się, że miłosnym obietnicom panicza nie można wierzyć…
Ludzie Wisły

Ludzie Wisły

Ekranizacja powieści Heleny Boguszewskiej i Jerzego Kornackiego Wisła. Historia osadzona w realiach codziennego życia pracowników i właścicieli barek żeglugi śródlądowej na Wiśle. Ania jest córką szypra Firleja, właściciela barki, którą spławiają Wisłą towar. Razem z nimi pływa Apolonia Matyjas, zwana Matyjaską. Ukochanym Ani jest złodziejaszek Aleksy. Chce się z nią ożenić i kupić własną barkę. By zdobyć na nią pieniądze, posuwa się nawet do kradzieży.