Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Dziewczyna szuka miłości

Dziewczyna szuka miłości

Polska, 1937, 77 min

Film wyróżniają unikatowe zdjęcia lotnicze. Jerzy Zamiejski jest ślusarzem i lotnikiem amatorem. Ma wspaniałe pomysły na zrewolucjonizowanie lotnictwa, jednak brak mu środków na ich realizację. Poznaje Tomasza Kotlicę – Polaka, który dorobił się fortuny w Brazylii. Zakochuje się z wzajemnością w jego córce, Janinie, jednak opuszcza ją przez Witolda. Witold zazdrości Jerzemu nie tylko względów u kobiety, lecz także talentu technicznego. Dzięki pomocy Kotlicy Jerzy kończy szkołę lotniczą i politechnikę. Wkrótce Kotlica wysyła go w pierwszy próbny lot do Rio de Janeiro. W przeddzień wylotu Jerzego odwiedza Janina…
Film istniał w dwóch różnych wersjach. Pierwsza została zrealizowana na przełomie 1937 i 1938 roku. Natomiast niedługo po premierze filmu powstała jego druga wersja, przeznaczona na eksport i wyświetlana m.in. w USA. 

scenariusz: Wacław Sieroszewski, Ferdynand Goetel, Antoni Cwojdziński
zdjęcia: Jakub Joniłowicz
zdjęcia lotnicze: Henryk Vlassak, W. Kunicki, Leonard Zajączkowski
muzyka:  Michał Kondracki, Marian Neuteich
scenografia: Jacek Rotmil, Stefan Norris
charakteryzacja: Jan Dobracki
dźwięk: Stanisław Urbaniak
obsada : Tamara Wiszniewska, Mieczysław Cybulski, Franciszek Dominiak, Jan Kurnakowicz
produkcja: Panta-Film
dystrybucja: Panta-Film

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Sekcje Pozakonkursowe