Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Frantic

Frantic

Amerykański kardiochirurg, Richard Walker, przyjeżdża z żoną do Paryża, aby wziąć udział w konferencji medycznej. Kobieta nieoczekiwanie znika z pokoju hotelowego. Władze nie są pomocne w poszukiwaniach, gdyż twierdzą, że Richard został przez nią opuszczony. Zdesperowany mężczyzna podejmuje śledztwo na własną rękę.
Matka Joanna od Aniołów

Matka Joanna od Aniołów

Akcja rozgrywa się w XVIII wieku na Stolarszczyźnie w położonym na odludziu klasztorze. Miejscowe zakonnice i ich przeorysza Joanna zostają opętane przez szatana. Do zgromadzenia przybywa młody egzorcysta, ksiądz Suryn. Jego działania mające na celu pomóc zakonnicom okazują się bezskuteczne. Wkrótce kapłan mierzy się z duchowymi rozterkami i uczuciem do matki Joanny.
Miś

Miś

Kiedy prezes klubu sportowego „Tęcza” Ryszard Ochódzki próbuje wyjechać do Londynu, okazuje się, że z jego paszportu wyrwano kartki. Zatrzymany na granicy, podejrzewa, że za zniszczenie dokumentu odpowiada jego była żona Irena. Celem kobiety jest opóźnienie wyjazdu byłego małżonka i dotarcie do brytyjskiej stolicy przed nim, aby opróżnić konto, które przed laty założyli wspólnie w londyńskim banku.
Przesłuchanie

Przesłuchanie

Pierwsza połowa lat pięćdziesiątych. Antonina Dziwisz to młoda, atrakcyjna piosenkarka i szczęśliwa żona. Wraz z zespołem występuje przed robotniczo-chłopską publicznością. Po kłótni z mężem podczas koncertu zostaje upita przez dwóch mężczyzn. Następnego dnia budzi się w więzieniu.
Sól ziemi czarnej

Sól ziemi czarnej

Poetycka ballada ludowa kreśląca zbiorowy portret śląskiego ludu. Sierpień 1920 roku. Trwa II powstanie śląskie. Siedmiu synów starego górnika walczy o polskość swej ziemi i wraz z innymi powstańcami opanowuje miasteczko. Najmłodszy, Gabriel, przywdziewa niemiecki mundur i kieruje się do osady podporządkowanej Niemcom.
Zapis zbrodni

Zapis zbrodni

Kazek i Bogdan, dwaj chłopcy z małego podłódzkiego miasteczka, dokonują napadu z bronią w ręku na taksówkarza, ale ich łupem jest zaledwie pięćdziesiąt złotych. Podczas kolejnego rabunku zabijają stolarza, kradną pieniądze i ściągają złotą obrączkę z ręki żony zabitego. Ścigani są u kresu sił. Ich koledzy z miasteczka stopniowo zdają sobie sprawę z wagi przestępstw.