Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Eroica

Eroica

Film stanowi połączenie dwóch nowel. Część pierwsza przedstawia historię warszawskiego cwaniaka Dzidziusia, który przypadkowo wciągnięty w Powstanie Warszawskie, zdobywa się na czyn bohaterski, choć właściwie niepotrzebny. Druga nowela rozgrywa się w niemieckim oflagu, gdzie krąży legenda o rzekomej ucieczce porucznika Zawistowskiego. Tylko nieliczni znają prawdę, jednak nie wyjawiają jej, by nie odbierać nadziei współtowarzyszom.
Ludzie w drodze

Ludzie w drodze

Film pokazuje zakulisową pracę ludzi w cyrku. Kamera rejestruje drobne zdarzenia, takie jak porządkowanie wozów, ćwiczenia i ostatnie próby przed występem. Każde z kilkudziesięciu krótkich ujęć stanowi studium barwnej codzienności wędrownych artystów.
Muzykanci

Muzykanci

Jedno z najważniejszych dzieł polskiego dokumentu. Zapis próby amatorskiej orkiestry dętej warszawskich tramwajarzy. Obraz, złożony wyłącznie z zaobserwowanych ujęć, stanowi opowieść o zakorzenionej w człowieku potrzebie tworzenia.
Panny z Wilka

Panny z Wilka

Niespełna czterdziestoletni Wiktor Ruben po stracie przyjaciela przyjeżdża do wujostwa na wieś, gdzie w pobliskim dworku w gro- nie kilku dziewczyn spędził młodzieńcze lata. Wiele się zmieniło. Julia doczekała się bliźniaczek, wyemancypowana Jola wyszła za mąż, Fela przedwcześnie zmarła, zmieniły się też Zosia i Kazia, mała Tunia wyrosła na piękną pannę. Pojawienie się Rubena, jego wspomnienia i chęć ożywienia przeszłości burzą spokój mieszka- nek dworu, ujawniają ich pow...
Pierwszy krok

Pierwszy krok

Historia młodych adeptów baletu i zajęć muzycznych. Kamera i mikrofon rejestrują lekcje muzyki w pierwszej klasie szkoły muzycznej.
Poszukiwany, poszukiwana

Poszukiwany, poszukiwana

Kiedy pewien malarz kradnie własny obraz, by w ten sposób wywołać zainteresowanie swoją twórczością, podejrzenia padają na niepozornego pracownika muzeum – Stanisława. Desperacko ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości, mężczyzna po- dejmuje pracę jako gospodyni domowa Marysia. Tak rozpoczyna się seria zabawnych zdarzeń, a dla głównego bohatera nierzadko kłopotliwych spotkań z postaciami drugoplanowymi i epizodycznymi – wiecznym dyrektorem, profesorem pędzącym bimber czy ma...
Prognoza pogody

Prognoza pogody

Jesień 1981 roku. Zebrana wokół telewizora grupa pensjonariuszy domu starców z niepokojem wysłuchuje katastroficznej prognozy na temat nadchodzącej ciężkiej zimy, której – w obecnej sytuacji gospodarczej – ludzie starsi mogą nie przeżyć. Tej samej nocy ciężarówka przywozi transport trumien. Będący mimowolnymi świadkami wnoszenia upiornego nabytku na strych staruszkowie z rosnącym przerażeniem kojarzą fakty: kierownictwo domu starców, nie mogąc zapewnić mieszkańcom warunków do p...
Punkt widzenia

Punkt widzenia

Wrażenia z wizyt w kołach amatorów fotografii w małych miasteczkach. Młodzi ludzie, działający przy domach kultury, opowiadają o tym, jak widzą własne miasto i jego mieszkańców. Fotografowanie jest dla nich szkołą widzenia i rozwijania wrażliwości.
1
2