Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Dots

Dots

Życie małomiasteczkowego policjanta, Andrzeja, jest nudne i wypełnione monotonią. Mieszka na odludziu, żona go zdradza, a partner policyjny nie może przestać zmyślać różne teorie spiskowe. Jedyne, czego Andrzej pragnie, to zakup mercedesa. Pewnego dnia pojawia się tajemnicza postać, a w miasteczku nagle zaczynają umierać mieszkańcy. Czy Andrzej zdoła rozwiązać zagadkę ich śmierci, a może będzie negować otaczającą go rzeczywistość na rzecz wymarzonego samochodu?
Gdynia. Moje miasto

Gdynia. Moje miasto

Nostalgiczny dokument powstał z fragmentów archiwalnych amatorskich nagrań filmowych przekazanych przez mieszkańców Gdyni. W ramach otwartej zbiórki materiałów filmowych, ogłoszonej w 2016 roku z okazji 90-lecia miasta, udało się zebrać blisko 140 godzin materiału. Były to głównie nieme filmy czarno-białe i kolorowe, zarejestrowane na taśmach, kasetach VHS i innych nośnikach. Najstarsze wykorzystane w filmie ujęcia pochodzą z lat 50. ubiegłego stulecia. Najnowsze dotyczą wydarzeń 19...
Przechyły i wychyły

Przechyły i wychyły

Ryszard, niewidomy menedżer zespołu szantowego, realizuje życiowe marzenie. Wraz z zespołem przemierza Bałtyk. Niewidomi muzycy stają się żeglarzami, stawiają czoła żywiołowi, by zagrać swój pierwszy zagraniczny koncert w Sztokholmie. Trudne warunki podczas wyprawy i niespodziewana trudności obnażają prawdziwe charaktery muzyków.
Stany Przeszłe

Stany Przeszłe

Polska emigrantka, Martynka, po 15 latach mieszkania na Manhattanie postanowiła poszukać swojego nowego domu na Greenpoincie. To dzielnica, która kojarzyła się jej z polską przaśnością i typem emigranta, z którym wcześniej nie chciała się utożsamiać. Dzisiaj jednak stwierdza, że tęsknota za rodziną przyciąga ją właśnie tutaj.