Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Face-Off

Face-Off

Film dokumentalny. Historia Rafała, zawodnika, trenera i założyciela amatorskiego zespołu nowej dyscypliny sportowej – lacrosse. Główny bohater dzieli swój czas między pasję i sportowe ambicje oraz córkę Tosię. Opiekę nad dzieckiem dzieli z byłą żoną. Rafał jest rozdarty – wie, że córka jest najważniejsza, ale z drugiej strony nie potrafi zrezygnować z drużyny i ukochanego sportu.
Kucyk

Kucyk

Starszy mężczyzna samotnie wychowuje na wsi swojego wnuka. Pewnego dnia, gdy obserwuje chłopca bawiącego się z rówieśnikami, postanawia zabrać go na spacer do położonej nieopodal stadniny koni i opowiedzieć mu o naturze upływającego czasu. U kresu wędrówki przekazuje dziecku niezwykły prezent.
Pan Rudnicki i Samochody

Pan Rudnicki i Samochody

Opowieść o tym, że na ogół nie mamy świadomości siły drzemiącego w nas potencjału. Główny bohater filmu – Janusz Rudnicki – to niepozorny korektor w lokalnej gazecie, szczęśliwie żonaty domator spodziewający się narodzin potomka. Właśnie w związku z owymi narodzinami Rudnicki postanawia sprzedać stare auto i wyruszyć do Niemiec w celu nabycia nowego samochodu. Wyprawa ta sprawi, że odkrywa w sobie potencjał...
To jest kino

To jest kino

Czym w naszym życiu jest film? Stanowi jedynie rozrywkę czy też pełni istotniejszą rolę? Kształtuje światopogląd? Pomaga poradzić sobie się z trudnościami? A może po prostu sprawia, że na chwilę odrywamy się od prozy życia? Na te pytania stara się odpowiedzieć krótki film dokumentalny zrealizowany podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie dziesięciu laureatów konkursu "Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!" spędziło niezapomniany tydzień...