Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
7 uczuć

7 uczuć

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć.
Atak paniki

Atak paniki

Pokręcony radiowiec, kelner z ambicjami podbicia wszechświata, perfekcyjna panna młoda w opałach, odnosząca sukcesy autorka kryminałów, mąż i żona w podróży życia oraz specjalista od zwierzęcego behawioryzmu ulegają atakowi paniki i dochodzą do punktu, z którego jest tylko jedno wyjście…
Cicha Noc

Cicha Noc

Wigilia Bożego Narodzenia. Wiejski dom we wschodniej Polsce. Adam, młody emigrant zarobkowy, niespodziewanie pojawia się na wigilijnej kolacji. Nikt z jego licznej rodziny nie spodziewa się, jaki jest prawdziwy powód jego nagłego powrotu do Polski.
Córki Dancingu

Córki Dancingu

Dwie syreny - Srebrna i Złota - lądują w środku świata warszawskich dancingów lat 80., tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i blaskiem cekinów. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…
Dwaj ludzie z szafą

Dwaj ludzie z szafą

Film jest etiudą szkolną Romana Polańskiego, do której niepowtarzalną muzykę stworzył Krzysztof Komeda. Opowiada o dwóch mężczyznach, którzy wyłaniają się z morza, niosąc szafę. Wędrują z nią przez Sopot i napotykają na swojej drodze różnych ludzi. Reagują oni na mężczyzn w odmienny sposób – niektórzy z ciekawością, a niektórzy ze zniecierpliwieniem i agresją. Etiuda, entuzjastycznie przyjęta przez krytyków, jest studium agresji i społecznej alienacji.
Dzień jak co dzień

Dzień jak co dzień

Ania z córką Basią jadą na casting do telewizyjnego talent show. Z dziewczynką dzieje się coś dziwnego, ale matka tego nie zauważa. Podczas występu Basia wybiega ze sceny. Ania musi zderzyć się ze swoimi kompleksami, by dostrzec i zrozumieć potrzeby córki.
Komunia

Komunia

Opowieść o dorastaniu. Czternastoletnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem, dba o relacje z mieszkającą osobno matką, a przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest uroczystość komunii świętej brata, trzynastoletniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.
Niewinni czarodzieje

Niewinni czarodzieje

Bazyli, młody lekarz sportowy, a „po godzinach” jazzman, w lokalu muzycznym spotyka Pelagię. Para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy. Młodzi stają się sobą coraz bardziej zafascynowani. Początkowo niewinna gra szybko przeradza się w erotycznego pokera. Stawka jest wysoka – jeśli dziewczyna przegra, odda się Bazylemu.
1
2