Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Droga Aszera

Droga Aszera

Przejmująca opowieść o wchodzeniu w dorosłość oraz o intensywnej relacji syna z ojcem. Akcja koncentruje się wokół siedemnastoletniego Aszera, któremu impulsywna natura od zawsze przysparza kłopotów w szkole i poza nią. Ojciec chłopaka widzi w synu przede wszystkim spadkobiercę, któremu powierzy rodzinną firmę zajmującą się budową rusztowań.
Escape

Escape

Film opowiada historię Charlesa, dwudziestokilkuletniego mężczyzny o mieszanych korzeniach etnicznych, który odkrywa, że matka przez lata ukrywała prawdziwą tożsamość jego ojca. Umierająca kobieta przekonuje syna, aby wyruszył do Zimbabwe i odnalazł go. To, co czeka Charles na miejscu, przerośnie jego najśmielsze oczekiwania.
Kawki na drodze

Kawki na drodze

Kameralne kino drogi. Dwóch czternastolatków samodzielnie przemierza Czechy skradzionym samochodem. Zły policjant i jeszcze gorsza policjantka próbują ustalić, co się naprawdę stało - jakie jest pochodzenie auta i jaki był cel tej niebezpiecznej podróży.
Rodzina na sprzedaż

Rodzina na sprzedaż

Malena, kobieta przed czterdziestką, jest lekarką z klasy średniej. Mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z biednej rodziny w północnej Argentynie. W trakcie podróży zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne.
Szron

Szron

Dwójka młodych Litwinów, Rokas i Inga, zostaje wolontariuszami, którzy z konwojem pomocy humanitarnej jadą z Litwy na Ukrainę. Po drodze ich plany ulegają zmianie. Przez Polskę i zachodnią Ukrainę wkraczają w śnieżne tereny Donbasu. Wiedzeni ciekawością zbliżają się do linii frontu, by tam na własnej skórze poczuć niebezpieczeństwo wojny.
W cieniu drzewa

W cieniu drzewa

Po wyrzuceniu z mieszkania przez żonę Atli wprowadza się do domu rodziców, toczących wojnę z sąsiadami. Przyczyną konfliktu jest rosnące na posesji Baldvina i Ingi drzewo, które rzuca cień na większość ogrodu Eybjorg i Konrada. Spór zaczyna się potęgować, opanowani dotąd mieszkańcy ulegają dzikim emocjom i nie zamierzają cofać się nawet przed najpodlejszymi działaniami.
Żniwa

Żniwa

Republika Południowej Afryki. Prowincję Wolne Państwo zamieszkuje odizolowana od pozostałej części kraju mniejszość białych Afrykanerów. W konserwatywnej społeczności, ponad wszystko ceniącej męskość i siłę, żyje introwertyczny i wrażliwy Janno. Niebawem jego fanatycznie wierząca matka pojawia się w domu z Pieterem, sierotą z ulicy.