Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Fighter

Fighter

Polska, 2019, 110 min

Film opowiada o zawodniku MMA – Tomku Janickim. Mężczyzna ma wszystko: sławę, pieniądze i piękną Agatę u boku, a na horyzoncie walkę o mistrzowski pas. Kiedy w ostatniej chwili federacja zamienia prestiżowe starcie na Freak Fight z udziałem boksera Marka „Pretty Boya” Chmielnickiego, Tomek wpada we wściekłość. Pod wpływem emocji podejmuje kilka złych decyzji. Te wystarczają, by jego kariera z dnia na dzień legła w gruzach. W konsekwencji okryty niesławą opuszcza miasto, by z dala od medialnego zgiełku ułożyć sobie życie na nowo. Szansa na to pojawia się, kiedy poznaje panią doktor – Magdę. Zakochują się w sobie, ale nad Tomkiem znów zbierają się czarne chmury. Szantażowany przez groźnego gangstera zawodnik nie ma wyboru. Musi wrócić na ring i zmierzyć się z dawnym rywalem. Tym razem jednak na jego zasadach i w jego dyscyplinie – czyli w bezkompromisowym bokserskim starciu, które będzie oglądać cała Polska.
scenariusz : Konrad Maximilian
zdjęcia: Arkadiusz Tomiak, Piotr Uznański
muzyka:  Varia
scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
kostiumy: Emilia Czartoryska
charakteryzacja: Maja Łukaszewicz, Dariusz Krysiak
dźwięk: Mateusz Adamczyk
montaż: Łukasz Swaryczewski
obsada: Katarzyna Maciąg, Piotr Stramowski, Aleksandra Szwed, Anna Karczmarczyk, Mikołaj Roznerski, Krzysztof Stelmaszczyk
produkcja: Domino Film
producent: Małgorzata Domin, Dominika Mandla
koprodukcja: Exotic Car Club
kierownik produkcji: Małgorzata Wala, Michał Kowalik
dystrybucja: Kino Świat

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Sekcje Pozakonkursowe