Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej

ul. Zawiszy Czarnego 1B
81-374 Gdynia
Dziś trudno wyobrazić sobie Skwer Kościuszki bez wspaniałej sylwetki "Błyskawicy" czy też Bulwar Nadmorski pozbawiony Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego. Upowszechnianie i popularyzacja historii Marynarki Wojennej RP to jeden z filarów działalności Muzeum Marynarki Wojennej. Siedziba instutucji, znakomicie położona w bezpośrednim sąsiedztwie śródmiejskiej plaży i Bulwaru Nadmorskiego, dysponuje nowoczesną salą audytoryjną o układzie kinowym dla 121 osób z pełną obsługą techniczną i klimatyzacją.
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Jedyny teatr dramatyczny w Gdyni. Przez jego scenę przewinęły się takie sławy, jak Andrzej Wajda, Adam Hanuszkiewicz, Daniel Olbrychski, Maria Seweryn, Wiesław Komasa, Zofia de Inez. Zaś Scena Letnia i Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port uczyniły z Teatru Miejskiego wyjątkowe miejsce doceniane i szeroko dyskutowane na całym świecie. Teatr Miejski w Gdyni dysponuje widownią teatralną, która może pomieścić 286 widzów, oraz tak zwaną małą sceną, czyli kameralną przestrzenią mieszczącą 100 widzów. Na obu wystawiane są spektakle repertuarowe. W Teatrze działa również kawiarnia – bar.
1
2