Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ


Sprzedaż akredytacji na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zakończyła się 31 lipca 2019. Do 31 sierpnia trwa sprzedaż karnetów.
---


Akredytacja na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to imienny identyfikator upoważniający do:· wstępu na pokazy filmowe odbywające się w (po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji online):

- w Teatrze Muzycznym na Dużej, Nowej oraz Kameralnej Scenie

- w kinie Helios (Centrum Handlowe Riviera)

- w Gdyńskim Centrum Filmowym

- w Teatrze Miejskim

- w Muzeum Marynarki Wojennej

- w Konsulacie Kultury

· otrzymania pakietu festiwalowego zawierającego katalog festiwalowy oraz inne materiały promocyjne (dot. wszystkich typów akredytacji),

· uczestnictwa w imprezach towarzyszących Festiwalowi z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują osobne zaproszenia (dot. wszystkich typów akredytacji),

· przejazdu bezpłatnym autobusem Festiwalowym pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim,

· wstępu na pokazy prasowe (akredytacja medialna),

· wstępu na konferencje prasowe (akredytacja medialna; dla pozostałych typów akredytacji – w miarę dostępnych miejsc).


Rodzaje akredytacji AKREDYTACJA BRANŻOWA - przeznaczona dla przedstawicieli branży filmowej tj. producentów, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych, reprezentantów wydarzeń filmowych i innych osób związanych z rynkiem filmowym w Polsce i za granicą.

AKREDYTACJA MEDIALNA - przeznaczona dla przedstawicieli mediów (radio, prasa, telewizja, Internet) oraz dla fotoreporterów.

AKREDYTACJA OBSERWATORA - przeznaczona dla osób niezwiązanych zawodowo z branżą filmową i/lub medialną.

Sprzedaż akredytacjiZgłoszenia akredytacji przyjmowane są drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową system.festiwalgdynia.pl.

Sprzedaż akredytacji rusza 1 lipca 2019 roku.

Koszt akredytacji: 350 zł · Studenci (studia stacjonarne i niestacjonarne) polskich szkół filmowych współpracujących z Festiwalem Filmowym w Gdyni (PWSFTviT w Łodzi, WRiTV UŚ im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, Szkoła Wajdy, Akademia Filmu i Telewizji, Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa) mogą od 1 lipca 2019 roku, od godz. 15.00 zakupić akredytację w cenie 100 zł (obowiązuje ważna legitymacja studencka).

· Członkowie Stowarzyszenia Filmowców Polskich posiadający ważną, podstemplowaną legitymację członkowską bezpłatnie.

· Zgłoszenie akredytacji potwierdzane jest drogą mailową w ciągu 4 dni.

· Należność za akredytację należy wpłacić w ciągu 72 godzin od momentu potwierdzenia zgłoszenia przy użyciu płatności elektronicznej oferowanej na stronie (płatność DotPay) lub przelewem elektronicznym na konto Organizatora.

· Zakup akredytacji zostanie potwierdzony drogą mailową w ciągu 4 dni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie Organizatora.

· Akredytacja jest imienna, tzn. jest wystawiana na imię i nazwisko podane w formularzu zamówienia.

· Zamawiając akredytację, należy wypełnić wszystkie wymagane pola oraz dołączyć aktualne zdjęcie portretowe o wielkości nieprzekraczającej 2 Mb, o minimalnych wymiarach 400x400 pikseli, w formacie png, gif lub JPG, które posłuży do identyfikacji właściciela akredytacji.

· Organizator zastrzega sobie możliwość zakończenia sprzedaży w każdej chwili bez podania przyczyn.

· Organizator nie przyjmuje zwrotu zakupionych akredytacji.

Odbiór akredytacji· Zakupioną akredytację może odebrać wyłącznie osoba, na której nazwisko została wystawiona.

· Akredytację można odebrać za okazaniem dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem.

· Akredytację można odbierać od 15 września 2019 r. (od godz. 15.00) w Centrum Festiwalowym w Teatrze Muzycznym (pl. Grunwaldzki 1, Gdynia).

· Festiwal nie wydaje duplikatów akredytacji. Wyjątkiem są uzasadnione przypadki.

Zasady korzystania z akredytacji na Festiwalu· Każdy rodzaj akredytacji upoważnia do uczestnictwa we wszystkich pokazach filmowych odbywających się w Centrum Festiwalowym w Teatrze Muzycznym w Gdyni na Dużej Scenie, po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji online miejsca.

· Akredytacja upoważnia również do wejścia na wszystkie pokazy filmowe dla publiczności odbywające się w kinie Helios, w Gdyńskim Centrum Filmowym, na Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Muzeum Marynarki Wojennej oraz w Konsulacie Kultury, po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji online miejsca.

· Każdy rodzaj akredytacji zaprogramowany jest na 34 punkty (1 punkt równa się 1 pokazowi filmowemu).

· Akredytacja nie uprawnia do rezerwacji miejsc na galę otwarcia i zamknięcia festiwalu.

· Akredytacja medialna upoważnia do wejścia na pokazy i konferencje prasowe, na które wcześniej posiadacz akredytacji zarezerwował miejsce online.

· Akredytacja branżowa oraz obserwatora upoważniają do wejścia na konferencje prasowe, w miarę dostępnych miejsc.

· Posiadacz akredytacji może zarezerwować tylko jedno miejsce na określony pokaz filmowy w kinie Helios, w Gdyńskim Centrum Filmowym, na Dużej, Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Muzeum Marynarki Wojennej oraz w Konsulacie Kultury, w danej godzinie. Rezerwacji miejsca na pokaz filmowy można dokonywać od godziny 7:30 dnia poprzedzającego wybraną projekcję do momentu rozpoczęcia pokazu. Z wyjątkiem pierwszego dnia Festiwalu, na który rezerwacja miejsc rozpoczyna się w poniedziałek 16 września o godzinie 7.30.

· Posiadacz akredytacji może dokonywać rezerwacji miejsca na jeden pokaz filmowy w kinie Helios, w Gdyńskim Centrum Filmowym, na Dużej, Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Muzeum Marynarki Wojennej oraz w Konsulacie Kultury, w danym przedziale czasowym (tzw. bloku godzinowym) w danym dniu. Jako blok godzinowy rozumiane są seanse rozpoczynające się w odstępie czasowym nie większym niż 30 min (np. 9:45, 10:00 i 10:15).

· Akredytacja zawiera kod kreskowy umożliwiający identyfikację i weryfikację rezerwacji przed każdą salą w kinie Helios, w Gdyńskim Centrum Filmowym, na Dużej, Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Muzeum Marynarki Wojennej oraz w Konsulacie Kultury będzie dyżurować stała obsługa z czytnikami. Dodatkowo weryfikacja akredytacji na Dużą Scenę Teatru Muzycznego w Gdyni odbywać się będzie przed każdym z wejść do obiektu.

· Nieodwołanie rezerwacji do 15 minut przed rozpoczęciem seansu i nieuczestniczenie w pokazie filmowym w kinie Helios, w Gdyńskim Centrum Filmowym, na Dużej, Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Muzeum Marynarki Wojennej oraz w Konsulacie Kultury, spowoduje automatyczne odliczenie z karnetu 4 punktów.

Akredytacje - najczęściej zadawane pytania

Czy można kupić akredytację podczas Festiwalu?

Nie ma możliwości zakupu akredytacji w trakcie Festiwalu. Od dnia zakończenia sprzedaży akredytacji dostępne będą jedynie karnety i pojedyncze bilety na seanse.

Ile kosztuje akredytacja?

Istnieją 3 rodzaje akredytacji:

AKREDYTACJA BRANŻOWA - przeznaczona dla przedstawicieli branży filmowej tj. producentów, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych, reprezentantów wydarzeń filmowych i innych osób związanych z rynkiem filmowym w Polsce i za granicą.

AKREDYTACJA MEDIALNA - przeznaczona dla przedstawicieli mediów (radio, prasa, telewizja, Internet) oraz dla fotoreporterów.

AKREDYTACJA OBSERWATORA - przeznaczona dla osób niezwiązanych zawodowo z branżą filmową i/lub medialną.

Koszt akredytacji wynosi 350 zł

Studenci (studia stacjonarne i niestacjonarne) polskich szkół filmowych współpracujących z Festiwalem Filmowym w Gdyni (PWSFTviT w Łodzi, WRiTV UŚ im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, Szkoła Wajdy, Akademia Filmu i Telewizji, Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa) mogą od połowy czerwca 2019 zakupić akredytację w specjalnej cenie - 100 zł (obowiązuje ważna legitymacja studencka).

Członkowie Stowarzyszenia Filmowców Polskich posiadający ważną, podstemplowaną legitymację członkowską otrzymują akredytację bezpłatnie (należy złożyć zamówienie na akredytację branżową i zaznaczyć odpowiednie okienko w formularzu)

Do czego uprawnia akredytacja?

Każdy rodzaj akredytacji upoważnia do uczestnictwa we wszystkich pokazach filmowych odbywających się na Dużej Scenie w Centrum Festiwalowym w Teatrze Muzycznym w Gdyni (po dokonaniu rezerwacji miejsca online) oraz do udziału w pokazach filmowych odbywających się w kinie Helios, Gdyńskim Centrum Filmowym, na Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Konsulacie Kultury oraz w Muzeum Marynarki Wojennej, na które obowiązuje rezerwacja online miejsca.

Każdy rodzaj akredytacji zaprogramowany jest na 34 punkty (1 punkt równa się 1 pokazowi filmowemu), a więc uprawnia do udziału w 30 seansach odbywających się w kinie Helios w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym, na Dużej, Nowej i Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, Teatrze Miejskim, Konsulacie Kultury oraz Muzeum Marynarki Wojennej (jest to największa możliwa do obejrzenia ilość filmów: 6 dni festiwalu x 5 pokazów dziennie) pod warunkiem wcześniejszego dokonania rezerwacji miejsca na wybrany seans.


Dodatkowe 4 punkty stanowią rezerwę na wypadek utraty punktów spowodowanej nieprzybyciem na seans lub nieodwołaniem rezerwacji. Prosimy pamiętać, że każdorazowo za niewykorzystaną rezerwację odliczane są 4 punkty z Państwa konta. Zatem jeśli taka sytuacja zdarzy się kilkukrotnie, istnieje ryzyko, że może zabraknąć Państwu punktów na zobaczenie wszystkich zaplanowanych seansów. Wszystkie rezerwacje można odwołać do 15 minut przed seansem.

Ponadto, akredytacja upoważnia do udziału w imprezach towarzyszących Festiwalowi z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują osobne zaproszenia. Akredytacja mediana upoważnia również do wstępu na pokazy prasowe i konferencje prasowe, natomiast branżowa i obserwatora na konferencje prasowe, w miarę dostępności miejsc.


Każda akredytowana osoba otrzymuje od Organizatora powitalny pakiet festiwalowy zawierający katalog festiwalowy oraz inne materiały promocyjne.

Od kiedy można dokonać rezerwacji na pokazy?


Rezerwacji na projekcje odbywające się w Multikinie w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym oraz na Dużej i Nowej Scenie Teatru Muzycznego można dokonywać od dnia poprzedzającego projekcję, od godziny 07:30 rano do momentu rozpoczęcia pokazu filmowego.


Dla przykładu: na seans, który odbywa się 20 września, miejsce będzie można rezerwować już 19 września od godziny 07:30. Wyjątkiem jest pierwszy dzień festiwalu: 16 września. Uruchomienie rezerwacji online na seanse filmowe odbywające się 16 września rozpocznie się tego samego dnia od godziny 7:30.

Należy pamiętać, że posiadając jedną akredytację można dokonać maksymalnie jednej rezerwacji miejsca na dany pokaz filmowy. Nie ma również możliwości rezerwacji miejsca na seanse o podobnej godzinie tego samego dnia (np. jeśli 19 września jeden wybrany film rozpoczyna się o godzinie 14:00, a drugi o godzinie 14:15, nie ma możliwości rezerwacji obu seansów).

Co zrobić w przypadku, kiedy chcę planuję iść na inny film (niż wcześniej zaplanowałem)?


W przypadku, kiedy sytuacja dotyczy projekcji w kinie Helios w Gdyni bądź w Gdyńskim Centrum Filmowym, Dużej, Nowej i Kameralnej Sceny Teatru Muzycznego w Gdyni, Konsulatu Kultury, Teatru Miejskiego oraz Muzeum Marynarki Wojennej należy odwołać dotychczasową rezerwację i dokonać nowej.

Można to zrobić najpóźniej 15 minut przed seansem. Po upłynięciu tego czasu odwołanie lub zmiana rezerwacji stanie się niemożliwa. Jeśli rezerwacja nie zostanie odwołana i osoba nie pojawi się na seansie od liczby punktów na jej koncie na akredytacji zostaną odliczone 4 punkty. Dlatego tak ważne jest, aby niewykorzystane rezerwacje koniecznie odwołać.

Gdzie mogę odwołać rezerwację?

Rezerwację będzie można odwołać w każdym obiekcie festiwalowym (Teatr Muzyczny, kino Helios, Gdyńskie Centrum Filmowe, Teatr Miejski, Konsulat Kultury, Muzeum Marynarki Wojennej) oraz w Hotelu Gdynia. Będą tam specjalnie do tego celu przygotowane stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Dodatkowo aplikacja rezerwacji z opcją anulowania działa z każdego komputera lub innego przenośnego urządzenia, posiadającego dostęp do Internetu

Czy akredytację można odstępować?


Akredytacji nie można odstępować. Jest ona imienna, przypisana do osoby, która ją zakupiła. Jest na niej imię, nazwisko oraz zdjęcie właściciela

Jak dołączyć zdjęcie do akredytacji?

Składając zamówienie na akredytację (wcześniej należy być zarejestrowanym na naszej stronie www.system.festiwalgdynia.pl), po wypełnieniu danych znajdziecie Państwo przycisk "dołącz zdjęcie". Zdjęcie dołącza się na tej samej zasadzie, jak dołącza się plik (załącznik) do maila. Istnieje możliwość dodania wyłącznie zdjęcia zapisanego na dysku.

Jakie są wymagania co do zdjęcia, które dołącza się do zamówienia na akredytację?


Powinno to być aktualne zdjęcie portretowe w pliku o wielkości nieprzekraczającej 2 Mb o minimalnych wymiarach 400 pikseli x 400 pikseli, w formacie png, gif lub jpg. Zdjęcie posłuży do identyfikacji właściciela akredytacji. Brak zdjęcia, bądź też zdjęcie uniemożliwiające identyfikację osoby zamawiającej akredytację, spowoduje unieważnienie zamówienia.

Gdzie i kiedy można odebrać akredytację?


Akredytację można odbierać od 15 września 2019 roku (od godz. 15.00) w Recepcji Festiwalu, znajdującej się w prawym skrzydle Teatru Muzycznego w Gdyni (wejście od strony Placu Grunwaldzkiego), za okazaniem dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem.