Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Antoni Komasa-Łazarkiewicz

Antoni Komasa-Łazarkiewicz

Kompozytor, producent muzyczny.

Już w czasie studiów kompozytorskich na krakowskiej Akademii Muzycznej pisał muzykę filmową i teatralną, m.in. do spektakli Teatru Telewizji, reżyserowanych przez rodziców, Piotra i Magdalenę Łazarkiewicz, filmów studenckich i eksperymentalnych. Nawiązał też trwającą do dziś współpracę z młodym niemieckim reżyserem, Hansem Steinbichlerem.

Od 2007 mieszka i tworzy w Berlinie, komponując muzykę do filmów niemieckich (m.in. "Jäger des Augenblicks", "Das Ende der Geduld", "Die Zweite Frau"). Za kompozycję do "Winterreise" Hansa Steinbichlera dostał w Paryżu European Film Music Trophy w kategorii Young Talent (2008).

Pracuje z Agnieszką Holland przy jej kolejnych filmach: "Janosik. Prawdziwa historia", "W ciemności", "Gorejący krzew". Za tę ostatnią kompozycję dostał Nagrodę Czeskich Krytyków Filmowych i Czeskiego Lwa (2014).

Od 2014 roku reprezentuje go agencja Air Edel (Londyn).

Z żoną, Mary Komasa, współpracuje przy jej projekcie fonograficznym. Jego ostatnie ważniejsze prace to kompozycje do "Miasta 44" Jana Komasy (2014) i do "Performera" Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy (2015).