Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ

FAQ

Gdzie odbędą się pokazy filmów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych?

 • Teatr Muzyczny, Plac Grunwaldzki 1,
 • Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2,
 • Multikino, Centrum Waterfront, ul. Waszyngtona 21.

Jak mogę kupić bilet na 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych ?


Sprzedaż biletów na 42. FPFF rozpoczęła się 6 września na stronie www.system.festiwalgdynia.pl (UWAGA! Loginy z poprzednich lat nie są już aktywne. Prosimy o ponowne zarejestrowanie się).
Bilety będą również dostępne w kasach festiwalowych, znajdujących się na parterze Centrum Waterfront oraz w Gdyńskim Centrum Filmowym. W sprzedaży dostępne są również karnety i akredytacje.

Dlaczego nie działa mój login z poprzednich lat?

Loginy z poprzednich lat są nieaktywne. Prosimy o ponowne zarejestrowanie się na stronie www.system.festiwalgdynia.pl.

Jakie są rodzaje biletów?

Rodzaje biletów:
 • pojedynczy bilet normalny dostępny w sprzedaży online i kasach festiwalowych,
 • pojedynczy bilet ulgowy dostępny wyłącznie w kasach festiwalowych,
 • bilety grupowe (ulgowe) dla zorganizowanych grup minimum 15-osobowych dostępne w kasach kin po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji mailowej (kino@gcf.org.pl),
 • bilety grupowe (normalne) dla zorganizowanych grup minimum 15-osobowych dostępne w kasach kin po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji mailowej (kino@gcf.org.pl),
 • pojedynczy bilet na pokazy w ramach sekcji Młode Kino i Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych.

Jak mogę zapłacić za bilet?


Są dwie opcje: kupując bilet przez internetowy system sprzedaży należy wpłacić odpowiednią kwotę w ciągu 48 godzin od momentu złożenia zamówienia przy użyciu płatności elektronicznej oferowanej na stronie (płatność DotPay) lub zapłacić w kasach festiwalowych, odbierając bilet najwcześniej w przeddzień pokazu.

Czy można zwrócić zakupiony bilet?

Nie, zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.

Czy można kupić karnet na Festiwal?


Tak, karnet festiwalowy zaprogramowany jest na 34 punkty (1 punkt odpowiada 1 pokazowi filmowemu) i uprawnia do obejrzenia największej możliwej ilości filmów w trakcie Festiwalu (6 festiwalowych dni po 5 pokazów każdego dnia wynosi łącznie 30 seansów). Dodatkowe 4 punkty przewidziane są jako rezerwowe na wypadek nieprzybycia na pokaz i nieodwołania rezerwacji (za każdą niewykorzystaną rezerwację odliczane są 4 punkty z konta).

Jakie są rodzaje karnetów?

Rodzaje karnetów:
 • karnet normalny,
 • karnet ulgowy, przeznaczony dla uczniów i studentów do 26 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji przy odbiorze karnetu, osób powyżej 60 lat oraz osób niepełnosprawnych,
 • jednodniowe wejściówki na projekcje na Dużej Scenie Teatru Muzycznego.

Do czego upoważnia karnet?


Karnet upoważnia do wstępu na pokazy w Multikinie, Gdyńskim Centrum Filmowym i na Scenie Nowej w Teatrze Muzycznym.

Jak mogę kupić karnet na Festiwal?

Sprzedaż karnetów na 42. FPFF rozpoczęła się 7 sierpnia 2017 roku na stronie www.system.festiwalgdynia.pl (UWAGA! Loginy z poprzednich lat nie są już aktywne. Prosimy o ponowne zarejestrowanie się). Karnet można również zakupić we wrześniu 2017 roku w kasach festiwalowych, znajdujących się na parterze Centrum Waterfront, ul. Waszyngtona 21.

Gdzie mogę odebrać karnet?

Karnet można odebrać w Punkcie Obsługi, znajdującym się na parterze Centrum Waterfront, w którym mieści się Multikino, za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem.

Czy mogę kupić akredytację na Festiwal?

Istnieją 3 rodzaje akredytacji:
 • AKREDYTACJA OBSERWATORA przeznaczona jest dla osób niezwiązanych zawodowo z branżą filmową i/lub medialną,
 • AKREDYTACJA MEDIALNA przeznaczona jest dla przedstawicieli mediów (radio, prasa, telewizja, Internet) i dla fotoreporterów,
 • AKREDYTACJA BRANŻOWA przeznaczona jest dla przedstawicieli branży filmowej: producentów, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych, reprezentantów wydarzeń filmowych i innych osób związanych z branżą filmową w Polsce i za granicą.

Do czego upoważnia akredytacja?


Każdy rodzaj akredytacji upoważnia do uczestnictwa w pokazach filmowych odbywających się we wszystkich obiektach festiwalowych. Akredytacja - podobnie jak karnet - zaprogramowana jest na 34 punkty. Sposób działania punktów jest taki sam jak w przypadku karnetu.

Jak mogę kupić akredytację?

Sprzedaż akredytacji odbywa się za pośrednictwem strony systemu sprzedaży i rezerwacji miejsc FPFF, dostępnym pod adresem www.system.festiwalgdynia.pl
(UWAGA! Loginy z poprzednich lat nie są już aktywne. Prosimy o ponowne zarejestrowanie się).

Gdzie można odebrać akredytację?

Akredytację można odebrać w Recepcji Festiwalu, znajdującej się w Teatrze Muzycznym (prawe skrzydło budynku, wejście od strony Placu Grunwaldzkiego), za okazaniem dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem.

Od kiedy można dokonywać rezerwacji miejsca na wybrany pokaz?

Rezerwacji można dokonywać od dnia poprzedzającego projekcję, od godz. 8.30 rano, jednak nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem pokazu. Dla osób posiadających akredytację, wstęp na pokazy filmowe odbywające się na Dużej Scenie Teatru Muzycznego możliwy jest bez konieczności dokonywania rezerwacji miejsca.

Co zrobić w przypadku, kiedy chcę pójść na inny film niż wcześniej zaplanowałem?

Należy odwołać dotychczasową rezerwację i dokonać nowej. Odwołać rezerwację można najpóźniej 15 minut przed seansem. W przypadku nie odwołania rezerwacji i nieprzybycia na seans z konta zostanie odliczona liczba 4 punktów.

Gdzie mogę odwołać rezerwację?

Rezerwację można odwołać w każdym obiekcie festiwalowym (Teatr Muzyczny, Gdyńskie Centrum Filmowe, Multikino) oraz w Hotelu Gdynia przy pomocy specjalnie przygotowanych stanowisk z dostępem do Internetu. Aplikacja rezerwacji z opcją anulowania działa z każdym urządzeniem posiadającym dostęp do Internetu.

Czy karnet/akredytację można odstąpić?

Nie, karnety i akredytacje są imienne, zawierają imię i nazwisko, a także zdjęcie osoby, która nabyła karnet/akredytację.

Jak dołączyć zdjęcie do karnetu/ akredytacji?

Składając zamówienie na karnet i wypełniając swoje dane osobowe, (wcześniej należy zarejestrować się na stronie systemu sprzedaży, który dostępny jest pod adresem www.system.festiwalgdynia.pl) znajdziecie Państwo przycisk "dołącz zdjęcie do karnetu/akredytacji". Zdjęcie dołącza się na tej samej zasadzie, jak załącznik do maila. Istnieje możliwość wyłącznie dodania zdjęcia zapisanego na dysku.