Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Miasteczko Polskiego Filmu Historycznego

Miasteczko Polskiego Filmu Historycznego

Podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, od 18 do 23 września 2017 roku, Magazyn FILM&TV KAMERA oraz Grupa Filmowa Walkiria zapraszają do Miasteczka Polskiego Filmu Historycznego w Parku Rady Europy w Gdyni.
Wspomnienie Wojciecha Młynarskiego na 42.FPFF

Wspomnienie Wojciecha Młynarskiego na 42.FPFF

42. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni oraz BEST FILM – dystrybutor - zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Alicji Albrecht pt. „Młynarski. Piosenka finałowa”.
Wystawy i książki na 42. FPFF

Wystawy i książki na 42. FPFF

Tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni będą towarzyszyły liczne wystawy, zarówno plenerowe, jak i w obiektach festiwalowych. Zaplanowano także spotkania autorskie poświęcone kilkunastu nowym książkom o twórcach, dziełach i zjawiskach związanych z polskim i światowym kinem.
Patrzenie w przyszłość. Premiera albumu „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”.

Patrzenie w przyszłość. Premiera albumu „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”.

Album „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich, to nie tylko podsumowanie dorobku jednego z największych polskich reżyserów, to przede wszystkim afirmacja jego pasji do życia i kina. Zapraszamy na spotkanie prezentujące książkę podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - w czwartek, 21 września, o godzinie 14.00, w Galerii/Księgarni Gdyńskiego Centrum Filmowego.
Aleja Andrzeja Wajdy

Aleja Andrzeja Wajdy

Prezydent Miasta Gdyni i Organizatorzy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zapraszają gości i uczestników Festiwalu oraz mieszkańców Gdyni i Trójmiasta na uroczystość nadania imienia Andrzeja Wajdy traktowi pieszemu na Placu Grunwaldzkim w Gdyni, w sercu festiwalowej Gdyni, pomiędzy Gdyńskim Centrum Filmowym a Teatrem Muzycznym. Poniedziałek, 18 września 2017 roku, godzina 18.30.
Z Legalną Kulturą w Gdyni

Z Legalną Kulturą w Gdyni

Na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nie może zabraknąć Fundacji Legalna Kultura, która prowadzi opartą na pozytywnym przekazie kampanię społeczną, zajmuje się edukowaniem w zakresie prawa autorskiego, własności intelektualnej i zagrożeń związanych z piractwem. Fundacja stworzyła też portal www.legalnakultura.pl, zawierający jedyną w Polsce Bazę Legalnych Źródeł Kultury.
Filmobil - mobilna gra miejska

Filmobil - mobilna gra miejska

Wyobraź sobie sytuację, w której bohaterowie i bohaterki znanych polskich filmów postanawiają przenieść się z celuloidowej taśmy do naszej rzeczywistości – jak wyglądałoby takie miejsce? Czy byłoby magiczne jak w Popielawach? A może różnorodne jak Łódź w Ziemi Obiecanej? Czy w obiektywie swojej kamery uchwyciłby was miłośnik sztuki filmowej Filip Mosz z Amatora?
Gdynia 2017. Spot promocyjny 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Gdynia 2017. Spot promocyjny 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Taśma filmowa oplatająca głowę kobiety – ten intrygujący motyw zaczerpnięty z plakatu 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, autorstwa Mariusza Filipowicza, był inspiracją dla twórców spotu filmowego promującego tegoroczny Festiwal. - To, co ujęło nas w plakacie, to subtelnie ukryty w blikach tej taśmy znak festiwalu: ekspresyjny, rozedrgany jak na wodnych falach - mówi Robert Turło, opiekun artystyczny i współtwórca koncepcji spotu.