Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Deklaracja o równości płci w branży filmowej podpisana podczas 43. FPFF

Deklaracja o równości płci w branży filmowej podpisana podczas 43. FPFF

Przedstawiamy informację prasową Kobiet Filmu przygotowaną po konferencji „KOBIETY FILMU 50:50 W 2020" odbywającej się podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Fotografię filmowczyń wykonali 21 września 2018 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym Sławomir Pultyn i Jerzy Rados.
Twarzą w twarz. Po pierwszej edycji debaty

Twarzą w twarz. Po pierwszej edycji debaty

Debata „Twarzą w twarz" z udziałem Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosława Śmigulskiego odbyła się w piątek 21 września 2018 podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Laureaci 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Laureaci 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Podczas Gali, która odbyła się w sobotę, 22 września 2018 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni, poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Konkurs Główny Jury 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w składzie: Waldemar Krzystek (Przewodniczący Jury), Elżbieta Cherezińska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Dorota Kobiela, Marcin Koszałka, Rafał Listopad, Joanna Napieralska, Elwira Pluta, Joanna Szymańska na posiedzeniu 21 września ...
Kronika 43. FPFF

Kronika 43. FPFF

Już kilkanaście tysięcy wyświetleń ma drugi odcinek Kroniki 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który zrealizowała studentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Klaudia Kęska. Film powstał pod opieką artystyczną Andrzeja Fidyka. Autor słynnej „Defilady” już wkrótce rozpocznie zajęcia z nowym rocznikiem studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Czwartkowa premiera Kroniki została entuzjastycznie przyjęta również przez publiczność zgromadzoną na w...
Młoda Gala 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Młoda Gala 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Znamy już werdykt Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas Młodej Gali na Scenie Nowej Teatru Muzycznego w piątek, 21 września 2018 roku wręczono również nagrody pozaregulaminowe dla twórców filmów pełnometrażowych.
Sobota, 22 września 2018 roku, na 43.FPFF

Sobota, 22 września 2018 roku, na 43.FPFF

Ostatni dzień 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to oczywiście najważniejsze pytanie: kto dostanie Złote Lwy?
Dodatkowa projekcja filmu „7 uczuć”

Dodatkowa projekcja filmu „7 uczuć”

W związku z dużym zainteresowaniem uczestników 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych filmem„7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego organizatorzy informują, że w porozumieniu z producentem, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, i dystrybutorem Kino Świat uruchomiliśmy dla Państwa dodatkową projekcję filmu.
Piątek, 21 września 2018 roku, na 43. FPFF

Piątek, 21 września 2018 roku, na 43. FPFF

W przeddzień finałowych rozstrzygnięć na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych widzowie nadal mogą oglądać większość filmów z Konkursu Głównego. Uroczyste pokazy na Dużej Scenie Teatru Muzycznego, połączone ze spotkaniami z twórcami, to w piątek, 21 września: o godzinie 10.00 „Pewnego razu w listopadzie” Andrzeja Jakimowskiego, o godzinie 12.30 „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, o godzinie 15.30 „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka a godzinie 18.00 w „Eter” Krzysztofa...