Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ

Nie żyje Maciej Kosycarz

Nie żyje Maciej Kosycarz
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci trójmiejskiego fotoreportera i wydawcy, Macieja Kosycarza, twórcy Agencji Fotograficznej Kosycarz Foto Press KFP. Maciej zmarł 26 marca 2020 roku po ciężkiej chorobie. 20 kwietnia skończyłby 56 lat.


Maciek był z nami na Festiwalu od... zawsze. 

Serdeczny, bezpośredni i pracowity, również podczas największego święta polskiego kina realizował swoją życiową pasję: zatrzymać chwile, zarejestrować niepowtarzalne wydarzenia, sceny i obrazy, ocalić je dla przyszłych pokoleń. 

Skupił wokół siebie grono utalentowanych fotografów, dla których był nie tylko Szefem, ale też świetnym Nauczycielem i Kolegą. Zależało mu, by mogli pracować, a przy tym rozwijać się zawodowo. 

Dla nas współpraca z Nim była przyjemnością - jak jest zawsze, kiedy ma się szczęście, by obcować z kimś o wielkiej osobowości i najwyższym szacunku dla profesjonalizmu. 

Maćku, będzie nam Ciebie bardzo brakować...

Rodzinie i przyjaciołom Macieja przekazujemy szczere wyrazy współczucia.

Dyrekcja i Zespół Biura Organizacyjnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Zarząd Pomorskiej Fundacji Filmowej w GdyniWspomnienia o Macieju Kosycarzu można przeczytać między innymi na stronie internetowej Miasta Gdańska TUTAJ oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich TUTAJ.

fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl