Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ

Andrzej Wajda (1926-2016)

Andrzej Wajda (1926-2016)

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Andrzeja Wajdy, który zmarł wieczorem 9 października 2016 roku. Andrzej Wajda na zawsze pozostanie z nami jako jeden z najwybitniejszych artystów światowego kina i teatru.

Dla Festiwalu Filmowego w Gdyni ogromnym zaszczytem była tegoroczna obecność Mistrza na specjalnym pokazie filmu "Powidoki", który odbył się 22 września w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w obecności licznych przyjaciół i współpracowników Reżysera. W trakcie gali zakończenia Festiwalu Andrzej Wajda odebrał nagrodę specjalną jury za (pokazywany poza konkursem) swój ostatni ukończony film, "Powidoki".

Polskie kino straciło wielkiego Artystę, a Festiwal Filmowy w Gdyni swego wielkiego przyjaciela i laureata. Festiwal w swych kolejnych edycjach będzie dbał o to, by jego spuścizna była należycie prezentowana i honorowana.

Dyrekcja i Zespół Festiwalu Filmowego w Gdyni