Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Ruszył nabór filmów na 45. FPFF

Ruszył nabór filmów na 45. FPFF

Konkurs Główny, Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Filmów Mikrobudżetowych – w tym roku o nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni polskie najnowsze produkcje będą rywalizować w trzech kategoriach konkursowych.
Tomasz Kolankiewicz Dyrektorem Artystycznym FPFF

Tomasz Kolankiewicz Dyrektorem Artystycznym FPFF

Na wniosek przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Radosława Śmigulskiego wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński powołał na stanowisko Dyrektora Artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Tomasza Kolankiewicza.
Zmiany na 45. FPFF: nowy termin, nowy konkurs

Zmiany na 45. FPFF: nowy termin, nowy konkurs

Najbliższy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w grudniu 2020 roku i zaprezentuje polskie najnowsze filmy w trzech sekcjach konkursowych – zdecydował Komitet Organizacyjny FPFF.
45. FPFF w nowej formule. Wyjaśnienie

45. FPFF w nowej formule. Wyjaśnienie

W odpowiedzi na pytania o formułę 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w listopadzie 2020 roku informujemy, że filmy festiwalowe będą prezentowane w formie tradycyjnej w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz salach kinowych, jednak z ograniczonym udziałem publiczności, w tym ekip filmowych oraz akredytowanych mediów i gości.
45. FPFF odbędzie się w listopadzie

45. FPFF odbędzie się w listopadzie

Aktualizacja: najbliższe posiedzenie Komitetu Organizacynego odbędzie się 5 sierpnia 2020 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska filmowego, Komitet Organizacyjny FPFF jednogłośnie zdecydował o organizacji 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jeszcze w tym roku.
Nespresso Talents. Trwa głosowanie publiczności

Nespresso Talents. Trwa głosowanie publiczności

Do 31 lipca 2020 roku każdy może oddać głos na wybrany film w ramach pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents. Jedenaście tytułów polskiej shortlisty wyselekcjonowało Jury w skłądzie: Małgorzata Kożuchowska, Kinga Dębska, Anna Zoll i Łukasz Maciejewski. Głosowanie na nagrodę publiczności trwa na portalu Filmweb.
45. FPFF przełożony na następny rok

45. FPFF przełożony na następny rok

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju i zaleceniami rządowymi w zakresie organizacji imprez masowych 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nie odbędzie się w 2020 roku. Taką decyzję jednogłośnie podjął Komitet Organizacyjny FPFF 20 maja br.
45. FPFF w Gdyni dopiero w przyszłym roku?

45. FPFF w Gdyni dopiero w przyszłym roku?

Organizacja tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w warunkach obowiązującego stanu epidemii, uzależniona jest od wytycznych Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dotyczących realizacji imprez masowych. Jest wysoce prawdopodobne, że gdyński festiwal, podobnie jak większość z zaplanowanych na ten rok, dofinansowanych przez państwo, dużych wydarzeń kulturalnych, nie odbędzie się, a jego edycja zostanie przesunięta na rok kolejny.