Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Dodatkowa projekcja filmu „7 uczuć”

Dodatkowa projekcja filmu „7 uczuć”

W związku z dużym zainteresowaniem uczestników 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych filmem„7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego organizatorzy informują, że w porozumieniu z producentem, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, i dystrybutorem Kino Świat uruchomiliśmy dla Państwa dodatkową projekcję filmu.
Piątek, 21 września 2018 roku, na 43. FPFF

Piątek, 21 września 2018 roku, na 43. FPFF

W przeddzień finałowych rozstrzygnięć na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych widzowie nadal mogą oglądać większość filmów z Konkursu Głównego. Uroczyste pokazy na Dużej Scenie Teatru Muzycznego, połączone ze spotkaniami z twórcami, to w piątek, 21 września: o godzinie 10.00 „Pewnego razu w listopadzie” Andrzeja Jakimowskiego, o godzinie 12.30 „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, o godzinie 15.30 „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka a godzinie 18.00 w „Eter” Krzysztofa...
Czwartek, 20 września 2018 roku, na 43.FPFF

Czwartek, 20 września 2018 roku, na 43.FPFF

Przed nami kolejny dzień filmowych emocji. Gdyńska publiczność po raz pierwszy zobaczy filmy „Eter” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego oraz „Zabawa Zabawa” Kingi Dębskiej, uczestniczące w Konkursie Głównym.
Dodatkowa projekcja filmu „Kler”

Dodatkowa projekcja filmu „Kler”

Ze względu na duże zainteresowanie uczestników 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych filmem „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego organizatorzy informują, że w porozumieniu z producentem „PROFIL FILM” i dystrybutorem „KINO ŚWIAT” uruchomiliśmy dla Państwa dodatkową projekcję filmu.
10. Lecie Regionalnych Funduszy Filmowych

10. Lecie Regionalnych Funduszy Filmowych

Z okazji 10- lecia Regionalnych Funduszy Filmowych w Polsce, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i działająca w jej strukturach Sekcja RFF, skupiająca wszystkie polskie fundusze, zapraszają na jubileuszowy koktajl podczas festiwalu w Gdyni, który odbędzie się 20 września 2018 roku o godzinie 13.00 w hotelu Mercure Gdynia Centrum (sala Omega). Zaproszenie to organizatorzy kierują do posiadaczy festiwalowych akredytacji branżowych.
Badanie „Profil uczestnika festiwalu filmowego

Badanie „Profil uczestnika festiwalu filmowego

Podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (FPFF) został zainicjowany projekt naukowy pt. „Profil uczestnika festiwalu filmowego", wspólne przedsięwzięcie Pomorskiej Fundacji Filmowej i Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Środa, 19 września 2018 roku, na 43.FPFF

Środa, 19 września 2018 roku, na 43.FPFF

Premierowe pokazy trzech filmów z Konkursu Głównego otwierają program trzeciego dnia Festiwalu. W środę, 19 września 2018 roku widzowie zobaczą: „Krew Boga” w reżyserii Bartosza Konopki, „Wilkołaka” Adriana Panka oraz „7 uczuć” Marka Koterskiego. Pokazy prasowe tych tytułów odbędą się odpowiednio o godzinie 9.00, 12.15 i 19.00 w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Po każdym pokazie -konferencja prasowa transmitowana na żywo na kanale Festiwalu w serwisie YouTube.
Konferencja „Kobiety flmu 50:50 w 2020”  - zaproszenie

Konferencja „Kobiety flmu 50:50 w 2020” - zaproszenie

Polskie kino jest kobietą – powtarzają od kilku lat krytycy i jurorzy – i trudno się z tym nie zgodzić patrząc na osiągnięcia kobiet polskiego filmu. Agnieszka Holland, Małgorzata Szumowska, Agnieszka Smoczyńska-Konopka, Joanna Kos-Krauze, Katarzyna Klimkiewicz, Aneta Kopacz, Karolina Bielawska, Anna Jadowska, Anna Kazejak, Hanna Polak, Lidia Duda, Maria Zmarz-Koczanowicz, Anna Zamecka, Zofia Kowalewska, Dorota Kobiela, Aleksandra Terpińska, Kasia Adamik, Olga Chajdas, Jagoda Szelc, ...